Bądź sobą

Przekonaj się, że życie bez uzależnień to wolność, możliwości i ogromna satysfakcja

Odwyk dla alkoholików – dlaczego warto się zdecydować?

W przypadku leczenia alkoholizmu istotne jest pełne zaangażowanie w terapię i podążanie wyznaczonymi krokami. Polecanym przez wiele osób rozwiązaniem dla uzależnionych jest odwyk dla alkoholików.

odwyk dla alkoholików

Prywatny ośrodek odwykowy – holistyczna terapia

Osoby walczące z uzależnieniem od alkoholu potrzebują całościowego wsparcia w swojej walce. Często zdarza się, że bliskie otoczenie nie okazuje wystarczającego wsparcia. W takich wypadkach warto wziąć pod uwagę prywatny ośrodek odwykowy. Takie ośrodki zlokalizowane są najczęściej w spokojnej okolicy, w bliskim sąsiedztwie  natury. Niewielkie rozmiary ośrodków powodują, że panuje w nich kameralna atmosfera, która sprzyja wyciszeniu i skupieniu na walce z problemami.

Uczestnicy terapii mają zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie, mogą też korzystać z walorów okolicy. Najważniejszy jest jednak doświadczony zespół specjalistów, którzy zajmują się leczeniem uzależnionych. W skład zespołu w prywatnym ośrodku odwykowym dla alkoholików wchodzą terapeuci, psychologowie, lekarze interniści oraz pielęgniarki. Programy leczenia uzależnień oferowane w takich ośrodkach zawierają zazwyczaj różne metody – terapię indywidualną i grupową,  detoksykację organizmu, techniki medytacyjne czy grupy wsparcia i mitingach AA.

Ile trwa odwyk dla alkoholików?

Prywatne ośrodki odwykowe oferują zróżnicowane pakiety. Ceny zależą przede wszystkim od długości pobytu oraz od wybranych metod pracy nad uzależnieniem. Ceny podawane przez ośrodki zawierają w sobie opiekę psychologiczną i terapeutyczną, opiekę medyczną, a także zakwaterowanie i wyżywienie.

Odwyk dla alkoholików zapewnia powrót do zdrowia w komfortowych warunkach i w otoczeniu specjalistów. Spokój panujący w ośrodku pomaga w ponownym wprowadzeniu harmonii do życia osoby uzależnionej. Istotna dla wielu osób jest też dyskrecja, a małe, prywatne ośrodki ją zapewniają.

Skontaktuj się