Bądź sobą

Przekonaj się, że życie bez uzależnień to wolność, możliwości i ogromna satysfakcja

Pierwsza pomoc w leczeniu alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu zawsze musi rozpocząć się od chęci zmiany samego chorego. Bez jego woli wytrzeźwienia, leczenie nie może się udać. Z uwagi na to, jak wielką moc władania nad człowiekiem może mieć alkohol, w momencie, w którym chory podejmie decyzję o leczeniu – nie można zwlekać. Może on bowiem, pod wpływem głodu alkoholowego, zmienić zdanie i zrezygnować z terapii. W takim wypadku najlepszym wyborem będzie prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu, w którym chory zostanie przyjęty szybko, a terapia wdrożona będzie natychmiast.

Prywatne leczenie alkoholizmu

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu to najczęściej miejsce odosobnione, spokojne, izolujące chorych od świata zewnętrznego. Najczęściej, aby terapia była skuteczna, chorych „odcina się” od ich codzienności na miesiąc czy dwa. W wypadku takim ośrodek wystawia chorym zwolnienia lekarskie, aby nie mieli oni dodatkowych problemów w pracy czy życiu prywatnym.

Cena zdrowia

Prywatne leczenie alkoholizmu – wbrew pozorom – wcale nie musi być drogie. Ceny w takich ośrodkach wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od czasu trwania terapii i rodzajów zastosowanych zabiegów i użytych leków. Ceny te mogą niektórym wydać się ogromne, warto jednak pamiętać, że jest co cena zdrowia, a często nawet życia.

Leczenie prywatne dla każdego

Przede wszystkim, kiedy już zdecydujemy się podjąć pierwszy krok, nie należy bać się kosztów. Ceny te, choć za pełną terapię mogą wydawać się nie do przeskoczenia, mogą na przykład zostać rozłożone na raty czy spłacone w odroczonym terminie. Pamiętać należy, że w ośrodkach takich często pracują osoby, które same przeszły przez alkoholizm, znają więc one sytuację (również na przykład materialną) osób z uzależnieniami.

Skontaktuj się